Rok szkolny 2014/2015

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015

Zdjęcia


Podsumowanie szkolnego konkursu czytelniczego

 Konkurs czytelniczy ogłoszony przez Bibliotekę Szkolną trwał od września do czerwca roku szkolnego 2014/2015.

Najlepiej czytającą klasą w szkole została klasa III, której uczniowie wypożyczyli i przeczytali 460 książek.

Najlepszym czytelnikiem w szkole został uczeń klasy Ib - Jakub Pezda,  który przeczytał 61 książeczek.

W konkursie wyróżniono również następujących uczniów:

Sylwia Sylwet           kl. III

Weronika Kowal       kl. III

Julia Kozioł               kl.III

Piotr Żmuda            kl. III

Weronika Gałda        kl. II

Aleksandra Magda    kl. III

Gabriela Piechota      kl. Ia

Zwycięzcy w konkursie i wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy i  nagrody książkowe.

 


Dzień Języka Angielskiego

23.06.2015r. obchodziliśmy w szkole Dzień Języka Angielskiego. Z tej okazji uczniowie kl.6, pod opieką Pani Barbary Juwy, przygotowali i zaprezentowali w języku angielskim przedstawienie na wesoło pt. „Nowa Opowieść o Czerwonym Kapturku”. Po przedstawieniu rozdane zostały dyplomy i nagrody zwycięzcom i uczestnikom konkursów języka angielskiego, które były zorganizowane w naszej szkole w bieżącym roku szkolnym. 


Spotkanie z policjantami

Zdjęcia


 SZKOLNY PIKNIK RODZINNY

Zdjęcia 1

Zdjęcia 


 MAMY LAUREATÓW WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „ZAWSZE RAZEM”!!!!! 

Wojewódzka Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Rzeszowie w ramach realizacji programu profilaktycznego „Zawsze Razem” ogłosiła konkurs plastyczny. Miło nam poinformować, że 16 czerwca  tytuły laureata i nagrody zdobyli  Wojciech Muniak z  kl. I a (op. Agata Borkowska- Gazda) oraz  Weronika Kowal  z kl. III (op. Barbara Muniak).

BM 


Konkurs „Wiedza o Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej”

16.06.2015 r. odbył się w naszej szkole Konkurs Języka Angielskiego „Wiedza o Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.” Zwycięzcą konkursu została Amelia Knap, uczennica kl. 6.

Gratulujemy Amelii! Konkurs został zorganizowany przez Panią Barbarę Juwę.


WYCIECZKA DO GRODU SŁOWIAN

16 czerwca uczniowie z kl. III ze Szkoły Filialnej w Białym Borze i Szkoły Podstawowej w Tuszymie udali się do Osady Słowiańskiej w Stobiernej koło Dębicy. Uczniowie zwiedzili Sanktuarium w Zawadzie. Ksiądz kustosz opowiedział  historię cudownego obrazu.  U bram grodu przywitał nas kasztelan  Ziemowit wraz ze swoją świtą. Uczniowie wzięli udział w warsztatach łuczniczych, garncarskich i pieczenia podpłomyków. Wykonane przez dzieci naczynia i figurki gliniane, zostały przez nie zabrane do domu. Każdy też mógł zakupić jakąś pamiątkę. Dzieci poznały życie naszych przodków z przed tysięcy lat oraz wykonywały codzienne prace ówczesnych mieszkańców. Szczęśliwe, ale mało chętnie wyjeżdżały z grodu. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w MC Donaldzie. Opiekę sprawowały panie Barbara Muniak, Maria Ozimek, Lucyna Szczutko i Agata Kozioł.

BM


GMINNY KONKURS  CZYTELNICZY KL. III "ŚWIAT WIERSZY JANA BRZECHWY"  

10 czerwca w Szkole Podstawowej  im Marii Konopnickiej w Kiełkowej odbył się Gminny Konkurs dla kl. III. Celem konkursu była popularyzacja twórczości  J. Brzechwy oraz rozbudowie zainteresowań czytelniczych wśród uczniów. Naszą szkołę reprezentowali: Julia Kozioł, Kamil Mazur, Piotr Żmuda, którzy wykazali się wspaniałą znajomością wierszy głównego bohatera konkursu. Poziom wiedzy uczniów był tak wyrównywany, że jury postanowiło uhonorować wszystkie zespoły jednakowo- nagrodami książkowymi.  Uczniów do konkursu przygotowała p. Barbara Muniak.

BM 


Lekcja pokazowa w klasie Ib

W dniu 10 czerwca 2015r. w klasie 1b odbyły się zajęcia otwarte prowadzone przez panią B. Kopacz i panią J. Borys.  W spotkaniu uczestniczyli rodzice uczniów, dyrektor szkoły, pan M. Basara, praktykantka pani Ozimek oraz nauczyciel stażysta, pani M. Lwowska. Zajęcia składały się z dwóch części: edukacji polonistyczno-przyrodniczej prowadzonej przez panią B. Kopacz oraz edukacji matematyczno-technicznej prowadzonej przez panią J. Borys.

W/w zajęcia były okazją do zaprezentowania wiadomości i umiejętności zdobytych przez uczniów klasy Ib w ciągu całego roku szkolnego, rodzicom zaś możliwość obserwacji swoich dzieci w różnych sytuacjach szkolnych.

Zdjęcia


 VII Gminny Konkurs Matematyczny ,,Gimnastyka Mózgu"

Zdjęcia


 Dzień Mamy w przedszkolu

Zdjęcia


 DYKTANDO Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

26.05.2015r. uczniowie klas II i III wzięli udział w szkolnym konkursie Dyktando z Języka Angielskiego. Zwycięzcą konkursu został Piotr Żmuda, uczeń klasy III.  Drugie miejsce zajął Michał Gazda, a miejsce trzecie Damian Pietrzkiewicz. Gratulujemy zwycięzcom! Organizatorami konkursu były Panie Barbara Juwa i Magdalena Wieczerzak.

ZDJĘCIA


Lekcje techniki w klasie VI

Zdjęcia


 Sukces wojewódzki Klary Wilczyńskiej

 29.05.2015 r. w Rzeszowie podczas trwania Międzynarodowych targów zdrowej żywności „EKOGALA”, zorganizowanych  przez Marszałka Województwa Podkarpackiego, Podkarpacką  Izbę Rolnictwa Ekologicznego oraz Prezydenta Miasta Rzeszowa odbyło się podsumowanie wojewódzkiego konkursu plastycznego „Mały ekolog-pieczemy chleb”. W grupie laureatów wojewódzkich znalazła się uczennica naszego oddziału przedszkolnego Klara Wilczyńska. Wraz z opiekunem Panią Jadwigą Brożyną, Klara odebrała nagrody, które wręczał Prezydenta Rzeszowa. Gratulujemy Klarze Wilczyńskiej i Jadwidze Brożynie sukcesu.


Przegląd twórczości przedszkolnej

Zdjęcia


 Promujemy zdrowy tryb życia

Zdjęcia


Święto myśliwych i nie tylko...

W dniu 30 maja 2015r. w Dobryninie odbyła się uroczystość, podczas której Złotym Medalem Zasługi Łowieckiej zostało odznaczone Koło Łowieckie ,,Łoś" z Mielca. Święto myśliwych stało się okazją do wręczenia odznaczeń osobom wspierającym działalność Koła ,,Łoś" i nagród dla uczestników konkursu wiedzy przyrodniczo-łowieckiej.

 Z inicjatywy prezesa koła, pana Mieczysława Struzika, który od wielu lat współpracuje z naszą szkołą w zakresie edukacji przyrodniczej, odznaczono m. in. zastępcę dyrektora Szkoły Podstawowej w Tuszymie, panią Barbarę Kopacz. Laureatami konkursu wiedzy przyrodniczo-łowieckiej zostali następujący uczniowie naszej placówki: Dominika Mazur, Patrycja Kużdżał i  Łukasz Pacholczak.

Gratulujemy pięknego wyróżnienia Kołu Łowieckiemu ,,Łoś", wszystkim odznaczonym i uczniom.

Zdjęcia


 Ostatnia wycieczka klasy VI


W dniach 28 i 29 maja klasa szósta wraz z kolegami z młodszych klas uczestniczyła w wycieczce do Krosna i Puław k/Krosna. Wyjazd zorganizowała wychowawczyni klasy pani Halina Surman. Opiekunami byli pani Małgorzata Wszołek, Lucyna Szczutko i Marian Sajdak. Grupie towarzyszył przewodnik PTTK pan Tomasz Dziurawiec. Początkowo pogoda nie zapowiadała się dobrze, było trochę chłodno i obawialiśmy się, czy planowany od dawna wyjazd się uda. W Krośnie zwiedziliśmy Rynek, kościół  franciszkański z kaplicą i kryptą. Następnie udaliśmy się do Centrum Dziedzictwa Szkła. Tam obserwowaliśmy proces powstawania szkła, uczestniczyliśmy w warsztatach malowania na szkle, wybijaliśmy szklane medale. Mieliśmy również okazję zapoznać się z pracą grawera. 

Po trzygodzinnym pobycie w Centrum Dziedzictwa udaliśmy się do Dworu - Muzeum Kultury Szlacheckiej w Kopytowej. To wyjątkowy obiekt prezentujący autentyczne wnętrza siedziby szlacheckiej. Zobaczyliśmy stare meble, stroje (w tym pas kontuszowy), uzbrojenie. 

Po południu pojechaliśmy do Iwonicza, gdzie mieliśmy odpocząć przed następnym dniem. Wszyscy rozlokowali się w pokojach i udali na stołówkę. Potem były już tylko „Nocne rozmowy Polaków.”

Następny dzień to było prawdziwe szaleństwo. Po śniadaniu pojechaliśmy do Puław na zajęcia w Leśnej Szkole w Ośrodku KiczeraSki. Znajduje się tam stacja narciarska, która latem przekształca się w świetne miejsce zabaw i wędrówek. W planie mieliśmy grę w paintball elektroniczny, profesjonalne podchody z zadaniami, elementy wspinaczki, budowanie wieży ze skrzynek, strzelanie z łuku, jazdę na monster-rollach  czyli hulajnogach oraz ognisko z kiełbaskami. Na początku wyciągiem krzesełkowym dostaliśmy się na górę i pod profesjonalną opieką poznaliśmy zasady zabaw. Było naprawdę  świetnie. Pogoda nam dopisywała, humory też. Musieliśmy pokonać trudne trasy, zaskoczyć przeciwnika, strzelić z łuku do tarczy, zjechać z góry na ogromnych hulajnogach. Niektórzy z nas wykazali się niezwykłym sprytem i opanowaniem. Brudni, ale szczęśliwi bawiliśmy się do późnych godzin. To była udana wycieczka. Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia Puław i ośrodka KiczeraSki latem i zimą.

Krosno-Puławy


Angielska ,,Kartka dla Mamy"

W maju bieżącego roku odbył się Konkurs Języka Angielskiego „Kartka dla Mamy”. Zwycięską kartkę wykonała Maja Muniak, uczennica kl. IA. Miejsce drugie zdobyła Gabriela Piechota, a miejsce trzecie ex aequo Julia Siecińska i Maja Kluk. Konkurs został zorganizowany przez Panie Barbarę Juwę i Magdalenę Wieczerzak.


ZDJĘCIA


 SPOTKANIE UCZNIÓW SZKOŁY W TUSZYMIE Z DRUHAMI Z OSP W TUSZYMIE

W dniu 14 maja b.r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z strażakami Ochotniczej Straży Pożarnej w Tuszymie. Spotkanie odbyło się w ramach zadania publicznego „Młodzi Florianie – Bawmy się i uczmy ze strażakami”. W spotkaniu wzięło udział ponad 20 uczniów naszej szkoły. Uczestników spotkania powitał druh Zenon Krawczyk Prezes OSP Tuszyma, który wygłosił prelekcję o bardzo bogatej historii jednostki w Tuszymie oraz omówił wszelkie zagadnienia związane z akcjami ratowniczymi prowadzonymi przez druhów ochotników. W dalszej części spotkania zaprezentowano wyposażenie, jakie posiada OSP w Tuszymie tj. samochody bojowe, sprzęt ratownictwa technicznego, łódź wraz z wyposażeniem do ratownictwa wodnego, sprzęt do ratownictwa lodowego oraz wyposażenie medyczne. Strażacy ochotnicy uczestniczący w tej prezentacji przeprowadzili pokaz ratownictwa drogowego jak również pokazali utworzenie linii ssawnej i podawania wody. Druhowie również przeprowadzili pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej jak również zaprezentowali i omówili wyposażenie osobiste strażaka ratownika. Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs z zakresu znajomości historii OSP w Tuszymie jak również z zakresu wiedzy pożarniczej. Zwycięzcy konkursu otrzymali wspaniałe nagrody a wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w realizowanym zadaniu otrzymali specjalne upominki.  

Nadmienić należy, że Ochotnicza Straż Pożarna w Tuszymie od roku 1997 jest włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego. W skład jednostki wchodzi 104 członków w tym 48 czynnych druhów ochotników. Jednostka ma na swoim koncie wiele sukcesów w Gminnych i Powiatowych Zawodach Sportowo – Pożarniczych jak również w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej. 

Spotkanie przygotowali i prowadzili druhowie: ZENON KRAWCZYK, RYSZARD BRZOZOWSKI, JERZY STRZELCZYK, ANDRZEJ MARSZAŁEK, WOJCIECH MAJKA, ADRIAN SZAŁDA, MAGDALENA GRABIEC, DAWID SZAŁDA, GRZEGORZ JANORA I KRZYSZTOF MIKA.

Dziękujemy za spotkanie i wyrażamy uznanie dla działalności i ofiarną służbę drugiemu człowiekowi dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Tuszymie.

ZDJĘCIA


GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY W SZKOLE PODSTAWOWEJ W RZEMIENIU 

14 maja 2015 r. uczniowie: Emilia Dziekan i Weronika Bigos z klasy II oraz Adrian Kużdżał i Kamil Mazur z kl. III brali udział w VII edycji Gminnego Konkursu Matematycznego klas II i III pod hasłem ,, Gimnastyka mózgu”, który odbył się w Szkole Podstawowej w Rzemieniu. W konkursie startowali uczniowie, którym matematyka nie sprawia kłopotu, a raczej daje im radość i satysfakcję, są najlepsi w swoich klasach. Miło nam poinformować, iż uczeń klasy III – Adrian Kużdżał ( wych. p. B. Muniak) był najlepszy z wszystkich trzecioklasistów ( uzyskał największą ilość punktów) i uzyskał tytuł laureata w swojej kategorii wiekowej. Pozostali reprezentanci naszej szkoły otrzymali tytuł finalisty. Wszyscy uczestnicy, z rąk pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rzemieniu Pani Zofii Stala, otrzymali nagrody i dyplomy pamiątkowe. Do konkursu uczniów przygotowały panie: Maria Sajdak ( kl. II ) i Barbara Muniak ( kl. III). Uczniom gratulujemy!!

BM


WIZYTA W SZKOLE PANA ILUZJONISTY

ZDJĘCIA


Wycieczka do Rzeszowa i Przyłęku

W dniu 3 czerwca 2015r. uczniowie klasy 1b, przedszkolaki 5-latki oraz uczniowie ze Szkoły Filialnej w Białym Borze wraz z rodzicami udali się na wycieczkę do Rzeszowa i Przyłęku. W Rzeszowie dzieci zwiedziły Muzeum Dobranocek oraz brały udział w prezentacji bajek z początków TVP. Następną atrakcją wycieczki był Rezerwat Buczyny w Przyłęku oraz ognisko. Ścieżką edukacyjną poprowadził nas leśniczy Jerzy Kurzawa. Po ,,lekcji przyrody” dzieci delektowały się kiełbaskami upieczonymi przez rodziców.

Opiekunami wycieczki były panie: B. Kopacz, J. Borys, M. Kurzawa, E. Jaworska-Markulis, M. Ozimek

ZDJĘCIA


Podsumowanie Konkursu Plastycznego ,,Pracowita Pszczółka - Moja Przyjaciółka"

Zdjęcia


Sukcesy naszych matematyków

 Miesiąc maj jest zwykle przepełniony konkursami przedmiotowymi z matematyki. Nasi uczniowie odnieśli kolejne sukcesy zdobywając tytuły laureata lub finalisty. 

Najlepszymi matematykami w naszej szkole i naszej gminie są: 

Klasa VI 

Daniel Ludwikowski laureat Gminnego Konkursu Matematycznego uczniów klas VI w Dobryninie 

Klasa V 

Bartłomiej Bogdan laureat Gminnego Konkursu Matematycznego uczniów klas V w Przecławiu 

Klasa IV 

Dominika Bąba laureatka Gminnego Konkursu Matematycznego uczniów klas IV w Łączkach Brzeskich 

Milena Gałda laureatka Gminnego Konkursu Matematycznego uczniów klas IV w Łączkach Brzeskich 

Patrycja Kużdżał finalistka Gminnego Konkursu Matematycznego uczniów klas IV w Łączkach Brzeskich i wyróżnienie w międzynarodowym konkursie matematycznym ,,Kangur Matematyczny" 

Karolina Batog finalistka Gminnego Konkursu Matematycznego uczniów klas IV w Łączkach Brzeskich

Laureaci 2015

Najlepsi matematycy w naszej szkole

MS


Konkurs Gminny "Baw się z nami"

13 maja na stadionie sportowym w Przecławiu odbył się konkurs gminny pod hasłem "Baw się z nami" Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas I - III. Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Michał Gazda, Adrian Kużdżał, Dawid Ziomek, Weronika Kowal, Julia Kozioł, Julia Występek i Aleksandra Magda. Zwyciężył zespół z Przecławia przed zespołem z Dobrynina. Nasz zespół zajął III miejsce. .Opiekunem zespołu była Pani Anna Basara.

MB


Gminny Turniej piłki nożnej chłopców

W dniu 12 maja 2015 r. na Orliku w Przecławiu odbył się Turniej Gminny Piłki Nożnej chłopców klas IV - VI. Nasza szkoła zajęła w Turnieju miejsce III ustępując zespołom z Przecławia i z Łączek Brzeskich. Naszą szkołę reprezentowali: Szymon Siedlecki, Marcin Kozak, Hubert Partyka, Rafał Wilk, Hubert Gawryś, Patryk Sędłak, Dominik Paszko, Bartłomiej Bogdan, Karol Gazda, Wojciech Świderski, Kacper Kozak i Mikołaj Majka. Opiekunem zespołu był Pan Mirosław Basara

MB 


Gminny Turniej piłki nożnej dziewcząt

Już kolejny rok dziewczęta ze szkół podstawowych Gminy Przecław rywalizują w turnieju piłkarskim. 11 maja b.r na stadionie Orlika w Przecławiu do rywalizacji stawiły się trzy zespoły ze szkół w Przecławiu, Rzemienia i Tuszymy. Po ciekawych i emocjonujących spotkaniach, które przyniosły uczestniczkom turnieju wiele radości zwyciężyły dziewczęta z Przecławia. Kolejne miejsca zajęły zespoły z Rzemienia i Tuszymy. 

Nasz zespół wystąpił w składzie: Amelia Knap, Dominika Kruk, Adrianna Szeliga, Izabela Gawryś, Milena Sajdak, Martyna Kopacz, Julia wrażeń, Małgorzata Ochab, Julia Bukowy, Marcelina Surman i asystent "Trenera" Natalia Ziomek.

MB 


Wojewódzki sukces Daniela Ludwikowskiego 

Uczeń naszej szkoły Daniel Ludwikowski został laureatem XIII Rzeszowskiego Konkursu Matematycznego ,,Młody Matematyk", który został rozegrany w Rzeszowie zajmując III miejsce. 

Opiekunem Daniela była p. Halina Surman. Gratulujemy sukcesu Danielowi i p. Halinie.

MB


Realizacja Programu "Trzymaj Formę" - cd

W ramach kontynuacji programu realizowanego w naszej szkole programu "Trzymaj Formę" ogłoszony został konkurs na napis, graffiti nazwę programu Trzymaj Formę. Konkurs był adresowany dla klas V - VI. Na konkurs wpłynęło ponad 30 prac.  Dziękujemy za piękne prace Ogłoszenie wyników nastąpi w dniu 14 czerwca podczas festynu rodzinnego w naszej szkole.

W ramach konkursu ogłoszonego przez Wojewódzką Stację Sanitarno - Epidemiologiczną w Rzeszowie pod hasłem "Rodzino Trzymaj Formę" zespół koordynujący program p. Anna Basara i p. Jolanta Borys wytypował 4 parce, które wysłane zostały na konkurs wojewódzki. Są to prace:

"Zawsze w Formie" - autor: Natalia Ziomek

"Wygraj Życie" - autor: Karolina Machała

"Bądź Fit" - autor: Amelia Knap

"Bo zdrowie jest najważniejsze" - autor: Marcelina Surman.

Życzmy powodzenia naszym uczennicom, o wynikach konkursu poinformujemy niebawem. 

AB


Gminne zawody w Trójboju lekkoatletycznym chłopców i dziewcząt

W dniu 8 maja na stadionie w Przecławiu rozegrano zawody gminne w 3-boju lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców. Zespół dziewcząt wystąpił w składzie: Sylwia Sylwet, Dominika Bąba, Milena Gawryś, Marlena Gawryś, Magdalena Surdel, Gabriela Rzeszutek W skład zespołu chłopców weszli: Dawid Ziomek, Sebastian Wojtaszek, Łukasz Pacholczak, Paweł Czachor. Nasze zespoły zajęły miejsca: chłopcy - III, dziewczęta - IV miejsce.

MB 


Apel z okazji 3 Maja


Mistrz Języka Angielskiego

30 kwietnia 2015 r. odbył się szkolny konkurs języka angielskiego. Wzięło w nim udział 30 uczniów z klas IV – VI. Konkurs przygotowały panie Magdalena Wieczerzak i Barbara Juwa.

Tytuł Mistrza Języka Angielskiego zdobyły:

Dominika Bąba – klasa IV

Amelia Żołądź – klasa V

Adrianna Szeliga – klasa VI


Wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Przecławiu

W dniu 29 kwietnia 2015 r. odbyły się szkolne wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Przecławiu. W naszej szkole, okręgu wyborczym nr 2 startowało 4 kandydatów: Monika Posłuszny, Michał Skowron, Mikołaj Majka i Patryk Sędłak. Uprawnionych do głosowania było 85 uczniów klas IV - VI. Wyborcy największym zaufaniem obdarzyli Patryka Sędłaka z klasy V. Frekwencja wyborcza wynosiła 90 %. Gratulujemy Patrykowi wyboru i życzymy owocnej funkcji radnego. W dniu 1 maja na rynku w Przecławiu odbyła się prezentacja wszystkich członków MRM w Przecławiu. W dniu 27 maja w święta Samorządu Terytorialnego odbędzie się uroczyste zaprzysiężenie radnych Młodzieżowej Rady Miejskiej w Przecławiu.

MB

Wybory w szkole

zdjęcia z przecławskiej majówki 


Szkolny Konkurs "Przyjaciele lasu"

24 kwietnia 2015 r. odbyło się podsumowanie szkolnego konkursu o tematyce leśnej, którego koordynatorami były panie: Małgorzata Wszołek i Barbara Muniak. Nagrody ufundowane przez Nadleśnictwo Tuszyma wręczył p. Artur Święch. W kategorii ,, Bajkowy las” (przedszkolaki) wyróżnienia otrzymali: Emila Kisiel ( praca w Warszawie), Michalina Łukasiewicz, Oliwier Strzelczyk, Karol Lewandowski, Zuzanna Kozioł, Aleksandra Mucha. Nagrody pocieszenia  dostali: Emilia Kulig, Hubert Bogdan, Julia Pezda, Zofia Rusin, Julia Gawryś, Wojciech i Bartosz Kazimierski, Gabriela Wilk, Szymon Wrażeń, Maciej Kopera, Daria Gryglak, Jakub Wilaszek, Jan Paterak.

W kategorii ,, Drzewa naszych lasów” ( kl. I- III ) I nagrodę otrzymali:  Bartosz Lwowski- kl. III ( praca w Warszawie), Natalia Żuchowska- kl. Ia, Mikołaj Cichoński – kl. Ib, Emilia Dziekan – kl. II, Wiktor Halisz ze Szkoły Filialnej w Białym Borze.

II nagrodę otrzymali: Piotr Żmuda –kl. III, Magdalena Machała – kl. II, Michał Gazda – kl. III.  III nagrodę odebrali: Karol Dragan- kl. I a, Jakub Pezda- kl.I b, Jakub Torba- kl. III.

Nagrody pocieszenia otrzymali: Julianna Kopala – kl. I a, Dominika Torba, Patrycja Bogdan, Bartosz Dziekan- kl. I b,  Weronika Bigos, Zofia Papierz, Damian Pietrzkiewicz – kl. II, Dawid Ziomek, Aleksandra Magda, Kamil Mazur, Weronika Kowal, Julia Kozioł, Piotr Bukowy, Mikołaj Stachura, Julia Występek, Sylwia Sylwet, Mira Karakuła – kl. III, Emilia Helowicz, Agata Torba, Jakub Grabiec, Martyna Ozimek, Maja Ziółkowska – Szkoła Filialna w Białym Borze. W konkursie multimedialnym ,, Kto jest przyjacielem lasu?” ( kl. IV – VI) nagrody otrzymali: Patrycja Sobuś ( praca w Warszawie ), Amelia Knap, Milena Sajdak, Paulina Kopera, Adrianna Szeliga, Julia Zych, Szymon Siedlecki- kl. VI.

Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Barbara Muniak, Maria Sajdak, Jolanta Borys, Agata Borkowska – Gazda, Małgorzata Wszołek

Podsumowanie Dni Przyjaciół Lasu 

 

 Tydzień ekologiczny 

Z okazji przypadającego na 22 kwietnia Światowy Dzień Ziemi w naszej szkole zorganizowaliśmy akcję „Tydzień Ekologiczny w Szkole”. W działania na rzecz ochrony środowiska aktywnie włączyli się nasi uczniowie. Każdy dzień tygodnia miał swój kolor i hasło. Kolorowe plakaty informacyjne o przebiegu akcji przygotowały uczennice klasy VI: Amelia Knap, Marcelina Surman, Karolina Machała, Weronika Adamska, Julia Zych i Adrianna Szeliga.

Pierwszy dzień „Tygodnia Ekologicznego” był pełen słońca i uśmiechu, dlatego dominował kolor żółty. Każdy wchodząc do szkoły otrzymywał znaczek                     z uśmiechniętym słoneczkiem. Dzień pomarańczowy był „Dniem Zdrowia”. Wszyscy degustowali pyszny i zdrowy sok marchwiowy, który  przygotowali i serowali uczniowie klasy III pod opieką wychowawcy p. Barbary Muniak.  W „Dniu Ekologa” królował kolor niebieski. Młodsi uczniowie wzięli udział w konkursie pod hasłem. ,,Cuda z odpadów” i wyczarowywali zwierzątka z surowców wtórnych. W „Dzień Ziemi” odbył się Marsz Ekologiczny. Cała społeczność szkolna ubrana w różne odcienie zieleni maszerowała z hasłami ekologicznymi, plakatami i kwiatami. Manifestowali swój sprzeciw wobec niszczenia i zaśmiecania naszego środowiska. Akcja zakończyła się przedstawieniem „Rozprawy sądowej przeciwko ludziom, którzy niszczyli las”. Tydzień Ekologiczny przygotowały panie: Małgorzata Wszołek i Barbara Muniak.

BM


Dni "Przyjaciół Lasu"

 Dni Przyjaciół Lasu to ogólnopolska akcja zorganizowana przez Towarzystwo Przyjaciół Lasu pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Nasza szkoła włączyła się do akcji i zgłosiła swój udział w lokalnych obchodach Dni Przyjaciół Lasu. Uczniowie wzięli udział w trzech konkursach:

- konkurs plastyczny ,, Bajkowy las” dla przedszkolaków;

- konkurs plastyczny ,, Drzewa naszych lasów” dla klas I – III;

- konkurs multimedialny ,, Kto jest przyjacielem lasu” dla kl. IV – VI

Prace uczniów: Emilii Kisiel - oddział przedszkolny, Bartosza Lwowskiego z kl. III i Patrycji Sobuś z kl. VI wzięły udział w etapie ogólnopolskim.  

Podsumowaniem obchodów Dni Przyjaciół Lasu i Światowego Dnia Ziemi było 24 kwietnia 2015 roku ogólnoszkolne spotkanie miłośników lasu oraz zaproszonych gości z Nadleśnictwa Tuszyma i Urzędu Gminy Przecław.

Na początku uroczystości uczniowie kl. III i IV przedstawili ,, Rozprawę sądową przeciwko ludziom, którzy niszczyli las”. Dyrektor szkoły p. Mirosław Basara podziękował uczniom za występ. Głos zabrał również Dyrektor do Spraw Ekonomiczno-Oświatowych UM w Przecławiu p. Janusz Krakowski, który pochwalił uczniów za grę aktorską i piękne przesłanie dotyczące ochrony przyrody.

Następnie leśniczy Nadleśnictwa Tuszyma p. Artur Święch wręczył zwycięzcom konkursów nagrody i dyplomy ufundowane przez Nadleśnictwo Tuszyma. Pozostali konkursowicze otrzymali nagrody pocieszenia.

Wszystkie działania akcji koordynowały: Barbara Muniak i Małgorzata Wszołek przy współpracy zastępcy dyrektora pani Barbary Kopacz oraz nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej.

BM 


 GMINNY KONKURS EKOLOGICZNY kl. III "MAMY RADY NA ODPADY" 

20 kwietnia b.r. w Szkole Podstawowej w Przecławiu odbył się Gminny Konkurs Ekologiczny klas III pod hasłem „Mamy rady na odpady”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Julia Kozioł, Michał Gazda i Bartosz Lwowski. Nasi uczniowie wykazali się bardzo dobrą wiedzą w zakresie ekologii, ochrony środowiska oraz odpadów i ich segregacji. Reprezentacja naszej szkoły zajęła III miejsce. Do konkursu przygotowała ich p. Barbara Muniak.

BM

 


SUKCES NASZYCH FILATELISTÓW 

18 kwietnia 2015 r.  w Rzeszowie odbyły się półfinały 53. Młodzieżowego Konkursu Filatelistycznego ,, Teraz Lubelskie, a Nałęczów jego perłą”. Koło Nr 40, które działa w naszej szkole reprezentowali: Piotr Żmuda ( kl. III ), Dominika Bąba ( kl. IV) oraz Zuzanna Bąba ( kl. I gimnazjum). Konkurs składał się z trzech części: testu tematycznego ( temat: Lubelszczyzna), testu wiedzy filatelistycznej, budowy eksponatu z materiału podanego przez organizatorów. W kategorii szkół podstawowych II miejsce zajął Piotr Żmuda- uczeń kl. III,  a Dominika Bąba uzyskała tytuł laureata. W kategorii klas gimnazjalnych – I miejsce zajęła Zuzanna Bąba, która jest uczennicą Zespołu Szkół w Przecławiu, ale jest członkiem naszego Koła Filatelistycznego. Należy nadmienić, iż wszyscy uczestnicy konkursu mieli takie same pytania i zadania, bez względu na wiek. Sukces jest tym większy, iż Piotr Żmuda i Zuzanna Bąba będą reprezentować województwo podkarpackie na Ogólnopolskim Konkursie Filatelistycznym, który odbędzie się w Nałęczowie w czerwcu. Uczniom serdecznie gratulujemy. Do konkursu uczniów przygotowała opiekunka koła p. Barbara Muniak. 

Każdy z uczestników na konkurs zawiózł wykonany przez siebie eksponat filatelistyczny. Wszystkie trzy eksponaty: ,, Piękna nasza Polska cała” – P. Żmudy, ,, Jubileuszowe karty pocztowe, wielkie wydarzenia z dziejów Polski – D. Bąby, ,, Atrakcje turystyczne w Polsce” – Z. Bąby Komitet Organizacyjny Młodzieżowej Wystawy Filatelistycznej ,, Debiuty XVII – Koszalin 2015”przyjął, zakwalifikował do ekspozycji na wystawie i przydzielił im ekrany wystawowe.

BM


Konkurs ekologiczny "Cuda z odpadów"

Uczniowie klas I - III aktywnie uczestniczyli w obchodach Dnia Ziemi, których częścią był konkurs ekologiczny. Wykonali ciekawe i pomysłowe prace z surowców wtórnych, które można oglądać na szkolnej wystawie. Wyróżnienia i nagrody ufundowano przez Radę Rodziców i sponsora otrzymali: Maja Muniak, Karol Dragan –  kl. I a, Patrycja Bogdan, Łukasz Cynkier-  kl. I b, Kacper Kopera, Piotr Strzok, Julia Kozioł, Magdalena Machała- kl. II, Weronika Kowal, Adrian Kużdżał, Piotr Żmuda- kl. III. Opiekę nad tym konkursem sprawowały panie Barbara Muniak, Małgorzata Wszołek przy współpracy zastępcy dyrektora p. Barbary Kopacz.


II Gminny "Ekologiczny Turniej Ortograficzny"

 22 kwietnia br. w Szkole Podstawowej im. ks. Tadeusza Wiatra  Łączkach Brzeskich odbył się II Gminny "Ekologiczny Turniej Ortograficzny" Naszą szkołę reprezentowały uczennice Amelia Kanp, Milena Sajdak i Adrianna Szeliga. Zespół zdobył II miejsce ustępując gospodarzom Turnieju. Opiekunami naszych dziewcząt były Pani Lucyna Szczutko i Małgorzata Wszołek.


Wycieczka do Krakowa

 W dniu 21 kwietnia uczniowie klas V i IV wzięli udział w wycieczce do Krakowa. Na trasie atrakcji wycieczki znalazły się: zwiedzanie Wawelu, Stary Rynek i manufaktura cukierków. Zakończeniem bogatego programu wycieczki była wizyta i relaks w Aquaparku. Opiekunami wycieczki były nauczycieli: p. Lucyna Szczutko, p. Anna Basara i p. Magdalena Wieczerzak.

AB


 Klasowy konkurs „Mistrz tabliczki mnożenia i dzielenia” 

W kwietniu b.r. w kl. III odbył się konkurs matematyczny o tytuł „Mistrza Tabliczki Mnożenia i Dzielenia”. Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie. W wyniku eliminacji do IV etapu, który odbył się 10 kwietnia, zakwalifikowało się sześciu uczniów.  W finale I miejsce zajął Piotr Żmuda, II miejsce- Adrian Kużdżał, a III miejsce Kamil Mazur. Konkurs przeprowadziła p. Barbara Muniak.

BM 


Kulinarnie i Rodzinnie

                   W dniu 11.04.2015 r. o godz. 17.00  w naszej szkole odbyły się bezpłatne warsztaty pod hasłem „ Kulinarnie i Rodzinnie – Jak zadbać o to, aby gotowanie było zdrowe, ekonomiczne i przyjemne dla całej rodziny?”.

 Spotkanie prowadziły panie: Małgorzata Michno – dietetyk  i Joanna Zacharska – psychodietetyk.

 Uczestnicy warsztatów dowiedzieli się jak gotować, aby posiłki smakowały całej rodzinie i aby był to czas spędzony wspólnie na zabawie i edukacji. Ponadto uzyskali informacje dlaczego tyjemy, co odpowiada za zdrowie i szczupłą sylwetkę, a także, jak sobie radzić z emocjami, stresem i nawykami, aby nie podjadać.

 Atrakcją spotkania było wspólne przygotowanie i degustacja zdrowych ciasteczek, których podstawowym składnikiem były różnorodne ziarna oraz konsumpcja dania na bazie kaszy jaglanej.

 


WIELKANOC 2015

  30 marca w naszej szkole odbyła się akademia z okazji nadchodzących Świat Wielkanocnych. Uczniowie klasy IV, Ib oraz zerówki przygotowali przedstawienie przypominające wielkanocne zwyczaje: malowanie pisanek, święcenie palm, chodzenie z kogucikiem. Nie mogło się również obyć bez tradycyjnego śmigusa-dyngusa, który sprawił wszystkim wielką radość. Na zakończenie pan dyrektor złożył wszystkim rodzicom, nauczycielom i uczniom świąteczne życzenia. Akademię przygotowały panie: Agata Borkowska-Gazda, Jadwiga Brożyna i Lucyna Szczutko.


Konkurs ,,CO NAM DAJĄ OKOLICZNE LASY?"

Uczniowie klas I – III naszej szkoły wzięli udział w powiatowym konkursie plastycznym  „Co nam dają okoliczne lasy” . Konkurs zorganizował Zespół Szkół w Tuszowie Narodowym. Do konkursu zgłoszono prace następujących uczniów:  Mileny  Paśko (kl. I a), Igora Lwowskiego (kl. Ia), Kacpra Kopery (kl. II) , Julii Występek i Bartosza Lwowskiego ( kl. III). Komisja konkursowa doceniła prace naszych uczniów i w dniu 26 marca przyznała nagrody następującym uczniom: w kategorii kl. I – Milenie Paśko (op. p. Agata Borkowska-Gazda) i Igorowi Lwowskiemu (op. p. J. Borys), w kategorii kl. III wyróżnienie otrzymał Bartosz Lwowski (op. p. B. Muniak). Serdecznie gratulujemy.

Tuszów Narodowy

  


Międzynarodowy Konkurs "KANGUR MATEMATYCZNY"

19 marca wystartował międzynarodowy konkurs matematyczny „Kangur 2015”. Przystąpiło do niego 35 uczniów naszej szkoły. Reprezentanci kl. II startowali w kategorii „Żaczek”, uczniowie kl. III w kategorii „Maluch”, a uczniowie kl. IV-VI- „Beniamin”.

Życzymy powodzenia ! 


Pomagamy Beatce

11 marca b.r. z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole odbył się kiermasz "Ciasteczkowo". Był on odpowiedzią na apel społeczności szkoły w Dobryninie o pomoc dla chorej uczennicy. Uczniowie, rodzice i nauczyciele przygotowali kolorowe i smaczne wypieki. Smakołyki były nagrodą za udzielone wsparcie finansowe na leczenie Beatki. Dzięki ofiarności społeczności szkolnej, pracowników biblioteki i domu kultury, uzbierano kwotę ponad 900 zł. Dyrekcja szkoły przekazała zebraną sumę wraz z życzeniami powrotu do zdrowia na ręce organizatora akcji. Dziękujemy wszystkim za ''dar serca''.

Zachęcamy naszych uczniów do uczestnictwa w kiermaszu świątecznym, który odbędzie się w dniach 18 - 22 marca w sali katechetycznej przy kościele w Dobryninie. 

AB

                                                                                                                      ZDJĘCIA                                                                                                                       


Realizacja Programu Trzymaj Formę

       W ramach realizacji projektu "Trzymaj formę" 6 marca 2015 r. uczennice klasy VI wzięły udział w zajęciach tanecznych zumby. 

Dziękujemy p.Elizie Rusin instruktorowi Samorządowego Domu Kultury w Tuszymie za przeprowadzone zajęcia.

AB


„Zapobiegajmy pożarom”

W sobotę 28.02.2015 r. w Zarzeczu odbyło się podsumowanie wojewódzkiej edycji konkursu „ Zapobiegajmy pożarom”. Igor Lwowski uczeń klasy I b zdobył II miejsce. Opiekunem była Jolanta Borys. Praca została wybrana spośród 390 nadesłanych prac. Po uroczystym wręczeniu nagród uczestnicy spotkania zwiedzili zabytkowy dworek oraz zjedli smaczny obiad.


 ZABAWA KARNAWAŁOWA 

Na feriach zimowych uczniowie klas I-III brali udział w zabawie karnawałowej. Skorzystali z gościnności SDK i w tamtejszej sali dzieci bawiły się wesoło. Były tańce w parach, konkursy, korowody. Wszystkim humor  wspaniale dopisywał. W trakcie zabawy była przerwa na poczęstunek. Imprezę zakończył wybór Króla i Królowej Balu. Opiekę nad bawiącymi się uczniami sprawowały panie: Barbara Muniak, Barbara Kopacz, Maria Sajdak, Jolanta Borys.

BM 


FAI Young Artists Contest – 2015

Konkursu Młodych Artystów FAI - 2015 

temat: „Zaprojektuj plakat Światowych Igrzysk Lotniczych FAI Dubai - 2015”

W grudniu 2015r. najlepsi sportowcy – lotnicy z całego świata przybędą do Dubaju, (Zjednoczone Emiraty Arabskie) aby wziąć udział w największym wydarzeniu sportów lotniczych na świecie: Igrzyskach Lotniczych Międzynarodowej Federacji Lotniczej FAI. W ciągu 12 dni, widzowie będą mogli korzystać ze specjalnych miejsc z fantastycznym widokiem na sztuczną wyspę o kształcie palmy i panoramę Dubaju podczas oglądania światowej klasy zawodów i pokazów lotniczych, które wypełnią niebo olśniewającymi manewrami, jakie mogą odbywać się tylko nad ziemią.

Międzynarodowa Federacja Lotnicza  FAI ogłosiła konkurs plastyczny, którego tematem było rozreklamowanie tej imprezy na własnoręcznie wykonanym plakacie. Organizatorem konkursu na terenie Polski z ramienia Aeroklubu Polskiego jest Bemowskie Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy.

W naszej szkole odbył się w styczniu 2015 etap regionalny tego konkursu zorganizowany pod patronatem Mieleckiego Stowarzyszenia Modelarzy Lotniczych przez opiekuna naszej Modelarni Szkolnej p. Mariana Sajdaka.

 W konkursie wzięło udział 65 uczniów klas I-VI naszej szkoły zmotywowanych do dodatkowej pracy przez swoich wychowawców i nauczyciela plastyki.

 Szkolna komisja konkursowa postanowiła nagrodzić prace następujących uczniów:

Młodziki:

        1. Natalia Żuchowska          kl. Ia
        2. Sylwia Sylwet                  kl. III
        3. Klaudia Janora                 kl. II

Juniorzy młodsi:

        1. Karolina Machała         kl. VI
        2. Izabela Gawryś           kl. VI
        3. Marcelina Surman        kl. VI

Wyróżnienia:

        1. Martyna Skowron                  kl. Ia
        2. Milena Paśko                          kl. Ia
        3. Dawid Rusin                           kl. Ib
        4. Dominika Torba                      kl. Ib
        5. Magdalena Machała               kl. II
        6. Dominik Wilaszek                    kl. II
        7. Weronika Kowal                     kl. III
        8. Jakub Torba                           kl. III
        9. Milena Gawryś                        kl. IV
        10. Adrianna Szeliga                     kl. VI
        11. Marlena Gawryś                      kl. VI

 Nagrody (dyplomy i materiały plastyczne) ufundowane przez MSML wręczono na apelu szkolnym w dniu 23.02.2015r.

 Dwie pierwsze nagrodzone prace w każdej z grup zostały wysłane do Warszawy  na etap ogólnopolski. Pozostałe prace udekorowały korytarz szkolny propagując lotnictwo i imprezę w Dubaju.

Naszym koleżankom i kolegom gratulujemy i życzymy sukcesu i radości w dniu 04.03. 2015r. - ogłoszenie wyników finału ogólnopolskiego.

MS


Finał Powiatowy w drużynowym tenisie stołowym chłopców

W dniu 23 lutego 2015 r. na sali gimnastycznej MOSiR w Mielcu odbyły się finały powiatowe w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. W zawodach wzięła udział nasza reprezentacja w składzie Hubert Partyka i Patryk Sędłak. Drużyna chłopców zajęła miejsce IV. Gratulujemy uczniom wyniku.

Opiekunem zespołu jest pani Anna Basara.

MB


Halowe Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w Lekkiej Atletyce

W sobotę 23 lutego w Mielcu odbyły się Halowe Mistrzostwa Podkarpacia w LA. Organizatorem zawodów był Lekkoatletyczny Klub Sportowy Stal Mielec i Podkarpacki Związek Sportowy LA. W turnieju wystąpiły kluby sportowe z całego województwa. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy VI Rafał Wilk. Wystąpił on w dwóch konkurencjach. W skoku w dal wynikiem 4,70 m zajął IV miejsce ( do III miejsca zabrakło 3 cm ), w biegu na 60 m zajął miejsce 9, zwyciężając w Finale C wynikiem 8,83 s.

Gratulujemy Rafałowi bardzo dobrego występu.

MB


 Gminny Turniej Piłki Siatkowej chłopców

W dniu 18 lutego b.r. na sali gimnastycznej szkoły w Łączkach Brzeskich odbył się Turniej Gminny w siatkówce chłopców. W Turnieju wystąpiły reprezentacje szkół z Łączek Brzeskich, Przecławia i Tuszymy.Wyniki turnieju: SP Tuszyma - SP Przecław 1:2, SP Tuszyma - SP Łączki Brzeskie 2:1, SP Przecław - SP Łączki Brzeskie 2:0. Kolejność Turnieju: I m. SP Przecław, II m. SP Tuszyma, III m. Sp Łączki Brzeskie.

Nasz zespół wystąpił w składzie: Hubert Partyka, Rafał Wilk, Marcin Kozak, Kacper Lasek, Patryk Sędłak, Wojciech Świderski, Kacper Kozak, Maciej Piechota, Filip Opiela, Hubert Gawryś. Opiekunem prowadzącym zespół była p. Anna Basara

MB 


Gminny Turniej Drużynowy w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców

W dniu 17 luty b.r. na sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się Turniej Gminny Drużynowy w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców. Naszą szkołę reprezentowali: Izabela Gawryś, Amelia Knap, Hubert Partyka i Patryk Sędłak. Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym. Ostateczna kolejność turnieju.

Dziewczęta: I m. - SP Przecław, II m. SP Łączki Brzeskie, III m. SP Tuszyma

Chłopcy: I m. SP Tuszyma, II m. SP Przecław, III m. SP Łączki Brzeskie 

Drużyna chłopców naszej szkoły wystąpi w finałach powiatowych, które rozegrane zostaną w dniu 23 luty w Mielcu.

Opiekunem zespołów naszej szkoły była p. Anna Basara

MB


Wojewódzki Konkurs Matematyczny

Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły Daniel Ludwikowski zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego konkursu matematycznego organizowanego przez Podkarpackie Stowarzyszenie Matematyków.

Nauczycielem prowadzącym Daniela jest p. Halina Surman.

Życzymy Danielowi powodzenia w Finale, który odbędzie się w Rzeszowie

MB


Wojewódzki Konkurs języka polskiego

Miło nam poinformować, że uczennica klasy VI naszej szkoły Amelia Knap zdobyła tytuł Finalisty Wojewódzkiego Konkursu z języka polskiego. Konkurs składał się z III etapów. Patronat nad Konkursem objął Podkarpacki Kurator Oświaty. Gratulujemy Amelii odniesionego sukcesu.

Opiekunem Amelii jest p. Lucyna Szczutko

MB


Zabawa Karnawałowa klas I-III

 ZDJĘCIA


Zachowaj Trzeźwy Umysł

W dniu 5 lutego 2015 r. na sali gimnastycznej w Tuszymie odbyła się kolejna edycja Turnieju Sportowo-Profilaktycznego "Zachowaj Trzeźwy Umysł". Patronat nad Turniejem objął Burmistrz Przecławia p. Ryszard Wolanin, Przewodniczący Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych p. Janusz Krakowski. W Turnieju wystąpiły reprezentacje szkół z Przecławia, Dobrynina, Łączek Brzeskich, Kiełkowa, Rzemienia, Białego Boru i Tuszymy. Zgodnie z obowiązującą od kilku lat zasadą w turnieju nie ma rywalizacji, jest wspólna zabawa, integracja dzieci z terenów naszej gminy. Uczestnicy tworzyli plakaty o zdrowym odżywieniu, hartowaniu organizmu, organizowaniu bezpieczne go spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, uczyli się współdziałania w grupie, były wyścigi i sztafety na wesoło, quizy i puzzle związane z naszym zdrowiem. Na zakończenie Turnieju wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody indywidualne, a szkoły gry świetlicowe, klocki, zabawki i materiały piśmiennicze, farmy, bloki itp, które trafią do świetlic szkolnych. Uczestnicy otrzymali również pamiątkowe puchary i dyplomy. Nagrody wręczył jeden z organizatorów turnieju, dyrektor Szkoły Podstawowej w Tuszymie p. Mirosław Basara

Organizatorami i prowadzącymi Turniej byli: p. Anna Basara, p. Barbara Muniak, p. Maria Ozimek, p. Ewa Jaworska - Markulis.

Nagrody ufundowała GKRPA w Przecławiu. 

MB


Koncert kolędy angielskiej


 Wycieczka do teatru ,,Maska"

 


XIII Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek


Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu

Z BABCIĄ I DZIADKIEM PRZEZ CAŁY ROK

 


Szkolne Jasełka - spotkanie opłatkowe społeczności Szkoły Podstawowej w Tuszymie

 

19 grudnia na sali gimnastycznej odbyło się spotkanie opłatkowe. W nastrój uroczystości wprowadzili zgromadzonych uczniowie kl. III i kl. VI, którzy przedstawili jasełka pt. „Co odmieniło naszą klasę”.  Na naszych oczach, z pomocą uczniów i Bożego Dziecięcia, uczniowie zmienili się z hałaśliwych i niegrzecznych w spokojne i grzeczne dzieciaki. Wzruszyła nas pastorałka „Maleńka Miłość” i życzenia złożone przez uczniów kl. VI. Podziw wzbudzały piękne stroje i gra małych aktorów. Wszyscy wyczuli niezwykłą atmosferę. Nie zabrakło też gości. Byli emerytowani nauczyciele  i pracownicy szkoły oraz rodzice uczniów. Po złożeniu przez Dyrekcję Szkoły świątecznych życzeń, wszyscy zgromadzeni połamali się opłatkiem i poczęstowali ciastem i kompotem wigilijnym. Goście, nauczyciele i pracownicy zostali obdarowani pierniczkowymi choinkami, które wykonała p. Barbara Muniak. Piękna choinka, nastrój, kolędy wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Część artystyczną przygotowała p. Barbara Muniak, w dekorowaniu sali pomogła p. Monika Lwowska.

BM

 


 I JUŻ SĄ WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO

  Czekaliśmy  na wyniki  grudniowych konkursów plastycznych. I właśnie nadeszły. W Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym ,,Boże Narodzenie na świecie, na różnych kontynentach” uczniowie naszej szkoły otrzymali dwa wyróżnienia. Spośród 720 prac zostały zauważone kartki uczniów klasy III : Aleksandry Magdy i Jakuba Torby. Opiekunem uczniów była pani Barbara Muniak. Dzieciom  i ich rodzicom serdecznie gratulujemy.

BM


KONKURS PLASTYCZNY

Na początku grudnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym ,,Boże Narodzenie na świecie, na różnych kontynentach” zorganizowanym przez Fundację i Muzeum Księdza Kardynała Adama Kozłowieckiego ,,SERCE BEZ GRANIC” oraz Papieskie Dzieła Misyjne Diecezji Sandomierskiej oraz w VIII Edycji Konkursu Plastycznego ,,Kartka do Betlejem” zorganizowanej przez Szkołę Podstawową w Buszkowicach. Z niecierpliwością czekamy na wyniki.

BM


PIECZENIE PIERNIKÓW

  18 grudnia uczniowie kl. III wraz z wychowawczynią p. Barbarą Muniak piekli świąteczne pierniki. Najwięcej radości i emocji sprawiło dzieciom wykrawanie różnych wzorów pierniczków, układanie ich na blaszkach, no i oczywiście pieczenie. Pięknie upieczone pierniczki zachwyciły dzieci. Jeszcze ciepłe były degustowane. Uczniowie częstowali nimi nauczycieli i kolegów. Część  upieczonych słodkości znalazło się na świątecznych stołach uczniów.

BM

ZDJĘCIA


 GMINNE ZAWODY W KOSZYKÓWCE DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

W dniach 10 i 12 grudnia na parkiecie sali gimnastycznej w Dobryninie odbyły się zawody gminne w koszykówce dziewcząt i chłopców. Zespoły naszej szkoły zajęły II miejsca ustępując tylko zespołom chłopców i dziewcząt ze szkoły w Przecławiu.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:

dziewczęta: Amelia Knap, Natalia Ziomek, Marcelina Surman, Julia Zych, Julia Wrażeń, Milena Sajdak, Izabela Gawryś, Karolina Machała, Dominika Kruk, Monika Posłuszny, Martyna Kopacz, Aleksandra Karkut

chłopcy: Bartłomiej Bogdan, Patryk Sędłak, Hubert Partyka, Hubert Gawryś, Rafał Wilk, Marcin Kozak, Jakub Helowicz, Filip Opiela, Szymon Siedlecki, Kacper lasek.

Opiekunami zespołów byli: Anna Basara i Mirosław Basara

MB 


MIKOŁAJKOWE ZAWODY AEROKLUBU MIELECKIEGO W KLASIE F1N 

W sobotę 6 grudnia odbyły się na sali gimnastycznej Gimnazjum nr 2 w Mielcu  I Zawody Modeli Halowych F1N o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 2.

Naszą szkolną modelarnię lotniczą  reprezentowało trzech zawodników. Pomimo braku możliwości treningu przed zawodami (zbyt mała sala w naszej szkole) najlepszy nasz zawodnik Maciej Piechota z klasy V zakwalifikował się po dwóch kolejkach lotów do 10-tki finalistów i w klasyfikacji końcowej zajął dobre 9 miejsce. Pozostali także wypadli nieźle. Na 19 zawodników Karol Gazda był 13, a Hubert Partyka 14.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów także pozostałym modelarzom. Następne zawody już po feriach zimowych. 

ZDJĘCIA

MS


MIKOŁAJKOWE POTYCZKI NA SPORTOWO

ZDJĘCIA 


MIKOŁAJKI SZKOLNE


5 grudnia odbyło się w naszej szkole Spotkanie Mikołajkowe. Uczniowie klas I i VI przygotowali i przedstawili współczesną wersję historii o Świętym Mikołaju. Święty bardzo zapracowany akcją mikołajkową upoważnia elfy do czytania listów i pakowania prezentów. Wysyła elfy do Szkoły Podstawowej w Tuszymie, by przeprowadziły quiz mikołajkowy. Uczniowie naszej szkoły bezbłędnie odpowiadają na pytania i przepięknie śpiewają piosenkę o Świętym Mikołaju. W nagrodę wszystkie dzieci otrzymują prezenty od Mikołaja.

Pomocnikami Świętego Mikołaja w tym roku byli sponsorzy:

Firma SURET Sp. z o. o. w Dębicy – Prezes Pan Stefan Bieszczad

Dębickie Zakłady DEZAKO Sp. z o. o. w Dębicy – Prezes Pan Ryszard Tęcza

 Firma SEGER CUTTING TOOLS  Ozga Mikuszewski SP. J. w Wiśniowej – Pan Marek Mikuszewski

 Nadleśnictwo Tuszyma - Nadleśniczy Pan Marek Szczur

 Cegielnia Przecław - Pani Beata Wójcik

Zakład Produkcyjno - Handlowy "Uszczelmet" - Pan Marian Czachor

Sklep Spożywczo - Przemysłowy "MARON" - Pani Marta Gawryś

"KRUSZGEO" SA Zakład Eksploatacji Kruszywa Biały Bór – Pracownicy zakładu w Białym Borze

 Zakłady Produkcyjno - Naprawcza Taboru i Urządzeń "TABOR" - Pan Marian Dybowski

 Sklep Wielobranżowy "CEZAR" w Tuszymie

 Fundacja Śnieżki "Twoja Szansa" - Prezes Pani Anna Mikrus i Wiceprezes Pan Ryszard Stachnik

 Firma Handlowo Usługowa ,,BENY” – Pan Benedykt Siedlecki

 Przewodnicząca Rady Rodziców przy SP w Tuszymie – Pani Anna Szlachetka

 Członek trójki klasowej klasy V – Pani Aneta Piechota

 Księgarnia "SZKOLNIAK" - Pani Agnieszka Ziomek

Firma AGPOL - Państwo Agata i Albert Gugałowie

Państwo Barbara i Jerzy Muniakowie

Pani Agnieszka Pogoda

Pan Artur Kozioł

Pan Robert Bogdan

Firma "DREWMET" - Pan Zdzisław Pyziński

Firma ELMECO - Pan Tadeusz Januszewski

Sklep EURO – Pan Damian Lewandowski

,,Tania Księgarnia” – Państwo Ewelina i Zbigniew Opielowie

Firma JAREX – Pan Jarosław Kolb

Pan Władysław Ziółkowski

Prezes OSP w Białym Borze – Pan Robert Tracz

Serdecznie dziękujemy sponsorom za dobre serce. Spotkanie z Mikołajem zostało przygotowane przez Panie: Halinę Surman, Agatę Borkowską-Gazdę, Jolantę Borys i Barbarę Juwę.

ZDJĘCIA


ZAKOŃCZENIE PROGRAMU "MAŁY PŁYWAK"

W dniu 1 grudnia odbył się już ostatni wyjazd dla uczniów naszej szkoły na basen do Pustkowa. W atmosferze zbliżających się mikołajek uczniowie,  pod czujnym okiem instruktorów i opiekunów, zaprezentowali swoje nowo nabyte umiejętności pływackie. W programie uczestniczyła grupa 24 uczniów z Tuszymy i Białego Boru. 

Projekt powszechnej nauki pływania „Umiem pływać” jest adresowany do uczniów klas III szkół podstawowych w całej Polsce. Zakłada systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęciach sportowych z zakresu „nauki pływania”. Środki w wysokości 50 % pochodziły z Ministerstwa Sportu i Turystyki i 50 % ze środków Gminy Przecław. Obsługę projektu sprawowała Spółka DWA BRZEGI. Dziękujemy władzom gminy Przecław  i Pani Prezes Monice Skowrońskiej - Ziomek za sprawną i efektywną realizację Programu.

 


ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU 

ZDJĘCIA


PODSUMOWANIE KONKURSU ORGANIZOWANEGO PRZEZ LOKALNĄ GRUPĘ DZIAŁANIA PROWENT POD HASŁEM 

"Promocja zdrowego stylu życia i rekreacji na obszarze PROWENT" 

28 listopada 2014 roku o godz. 16.00 w Szkole Podstawowej w Tuszymie odbyło się uroczyste wręczenie nagród w ramach konkursu plastyczno-fotograficznego zorganizowanego przez LGD PROWENT pod nazwą „Promocja zdrowego stylu życia i rekreacji na obszarze PROWENT”. Spotkanie zorganizowano dziękiwspółpracy i zaangażowaniu Samorządowego Domu Kultury w Tuszymie.

Ze względu na ogromną ilość prac w tym roku Komisja Konkursowa miała nie lada wyzwanie, żeby wyłonić te najpiękniejsze w każdej z kategorii. Ocenie podlegała nie tylko poprawność techniczna w przypadku wykonanych zdjęć i technika prac plastycznych, ale przede wszystkim kreatywność oraz wizja artystyczna. Wśród złożonych prac najwięcej było wykonanych kredkami i farbami, pojawiły się również szkice ołówkiem, prace wykonane pastelami, plasteliną itp. Dzieci najczęściej rysowały zabawy na placu zabaw, ćwiczenia na placu rekreacyjno-rehabilitacyjnym, zdrową żywność, aktywny wypoczynek, spacery po lesie, wycieczki rowerowe, gry i konkurencje sportowe oraz ruch i odpoczynek na świeżym powietrzu.

Komisja Konkursowa przyznała nagrody dla następujących uczniów SP w Tuszymie:

1 miejsce – kat.I Milena Paśko – opiekun Pani Agata Borkowska-Gazda

3 miejsce – kat.I Adrianna Siedlecka – opiekun Pani Jadwiga Brożyna

Wyróżnienia:

Emilia Kisiel,  Zuzanna Kozioł, Aleksandra Mucha – oddział przedszkolny dzieci młodszych – opiekunowie: Pani Monika Lwowska i Pani Ewa Pastuszak,

Julianna Kopala, Hubert Kusek, Julia Siecińska, Kacper Wilk i  Natalia Żuchowska – klasa I – opiekun Pani Agata Borkowska-Gazda,

Weronika Gałda, Zofia Papierz, Szymon Rzeszutek, Olivia Sobuś – klasa II – opiekun Pani Maria Sajdak,

Agata Torba, Jakub Grabiec – klasa III filia Biały Bór – opiekun Pani Maria Ozimek,

W czasie spotkania dzieci i ich opiekunowie obejrzeli wystawę z prezentacją zwycięskich i wyróżnionych prac. Spotkanie uświetnił występ artystyczny dzieci ze Szkoły Podstawowej w Tuszymie współpracującej z SDK w Tuszymie. Wystąpiły: Martyna Skowron – klasa I – przygotowana przez Panią Agatę Borkowską-Gazdę oraz zespół w składzie: Julita Kopacz, Paulina Kopera i Julia Występek przygotowany przez Panią Barbarę Muniak.

 Wraz z nagrodami i dyplomami dzieci przyjęły gratulacje oraz wyrazy uznania za swoją pracę od Ryszarda Wolanina  – Prezesa LGD PROWENT.

 zdjęcia


III GMINNY PRZEGLĄD PIOSENKI BIESIADNEJ

27 listopada w Szkole Podstawowej w Tuszymie odbył się  III Gminny Przegląd Piosenki Biesiadnej. To kolejna edycja imprezy, której celem jest promowanie tradycji wspólnego śpiewania, wyszukiwanie młodych talentów, popularyzacja zwyczajów ludowych.

Przegląd ten jest stanowił  również podsumowanie  projektu Etnolog zaloguj się na ludowo, którego głównym  celem  jest popularyzacja w środowisku lokalnej tradycji i zwyczajów regionu. A tradycja to przecież śpiew, gwara, stroje, jadło, obrzędy. Tym razem uczniowie przypomnieli wróżby andrzejkowe, które towarzyszyły Lasowiakom w wigilię św. Andrzeja. Spotkanie rozpoczęło się od tańca czarownic, który wprowadził wszystkich w magiczny nastrój.

Wśród gości byli miedzy innymi :

Pan Janusz Dybski – zastępca burmistrza Przecławia,

Pan Janusz Krakowski - dyrektor Wydziału Oświatowo- Ekonomicznego Gminy Przecław,

Pan Mariusz Barnaś - dyrektor Wydziału  Promocji i Rozwoju Gminy,

Pan Zenon Krawczyk – przewodniczący Rady Gminy,

Pani Elżbieta Gruszka – dyrektor Gminnego Ośrodka kultury w Tuszymie

Pani Maria Mika -  bibliotekarz  Gminnej Biblioteki w Tuszymie,

Pani  Justyna Orlikowska  - etnograf ze Stowarzyszenia "Pracownia Etnograficzna im. W. Dynowskiego w Warszawie,

Pan Stanisław   Pazdan -  instruktor muzyki z Samorządowego Domu Kultury w Tuszymie,

Dyrektorzy szkół i przedszkoli z terenu Gminy Przecław, nauczyciele i rodzice.

W przeglądzie wzięły udział dzieci ze wszystkich szkół i przedszkoli w gminie Przecław. Uczestnicy wystąpili w strojach ludowych i wykazali się doskonałym przygotowaniem muzycznym i tanecznym. Główną nagrodą przeglądu był drewniany kur, ufundowany przez dyrekcję szkoły. Jest to nagroda przechodnia. 

Jury w składzie: Pani Elżbieta Gruszka, Pan Janusz Krakowski, Pan Stanisław Pazdan, Pani Justyna Orlikowska i Pan Mariusz Barnaś podkreśliło wysoki poziom występów dzieci. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Nagrodę przechodnią „Tuszymskiego Kura” przyznano uczniom ze Szkoły Podstawowej w Tuszymie. Na zakończenie spotkania uczestnicy obejrzeli taniec małych czarowniczek. Jak przystało na biesiadę, na stołach znalazło się swojskie regionalne jadło: broziaki, podpłomyki, smalec, powidła, zupa z dyni.

Koordynatorami spotkania były panie: Agata Borkowska-Gazda, Jadwiga Brożyna, Lucyna Szczutko.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji imprezy: sponsorom, a szczególnie nauczycielom i rodzicom za trud włożony w przygotowanie imprezy.

Sponsorami Biesiady byli: Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Przecławiu, Firma SURET w Dębicy - Prezes Pan Stefan Bieszczad, Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Tuszymie, Firma ZAG-DRÓB Państwa Renaty i Stanisława Zagatów w Przecławiu, Prezes Firmy TURBOLAB - diagnostyka turbin w Katowicach Pan Jerzy Szklarz, Sklep Wielobranżowy CEZAR w Tuszymie, nauczyciele i pracownicy Szkoły w Tuszymie.

ZDJĘCIA


WYJAZD DO DĘBICY

  26 listopada uczniowie kl. I,, b”, II i III ze szkoły w Tuszymie i uczniowie    kl. II i III szkoły w Białym Borze wyjechali do Kulkolandu do Dębicy. Dzieci nie tylko korzystały z dostępnych tam zabawek, zjeżdżalni, basenów kulkowych, itp. , ale też brały udział w zabawie andrzejkowej. Były konkursy, wróżby ,,przepowiadające” przyszłość. W czasie przerwy uczniowie mieli poczęstunek. Dzieci bawiły się świetnie i nie chciały wracać.  Wyjazd zorganizowały i sprawowały opiekę panie: Barbara Kopacz, Jolanta Borys, Maria Sajdak, Ewa Jaworska – Markulis, Maria Ozimek i Barbara Muniak.


SPOTKANIE Z ETNOGRAFEM 

W dniach od 26 do  28 listopada gościliśmy w naszej szkole panią Justynę Orlikowską  - etnografkę – edukatorkę  ze Stowarzyszenia  Pracowni Etnograficznej Dynowskich w Warszawie. Pani Justyna przeprowadziła zajęcia w klasach I – VI  w ramach projektu edukacyjnego „Spotkaj Etnologa”.
Jest to projekt łączący w sobie zainteresowanie kulturą ludową oraz warsztatem pracy etnografa - to cykl spotkań z etnografkami. Skierowany jest do uczniów i nauczycieli szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Jego podstawą są warsztaty – spotkania z etnografkami-edukatorkami ze Stowarzyszenia „Pracownia Etnograficzna”.

Celem warsztatów jest wsparcie realizacji projektów uczniowskich, ale także popularyzacja etnografii jako nauki i zachęcanie uczniów do zainteresowania się lokalnym dziedzictwem kulturowym, a także prowadzenie badań etnograficznych.

W trakcie warsztatów uczniowie znajdą odpowiedzi na pytania: 

 • Czym zajmuje się etnograf/ka i jakie są narzędzia jego/jej pracy?
 • Jak badać swoją kulturę lokalną?
 • Jak znaleźć folklor w swojej miejscowości?
 • I co to właściwie jest ta cała „etnologia”?
 • Czym jest lokalna wielokulturowość?
 • Jak w pracy etnografa wykorzystywać fotografię?

Warsztaty trwały 4 godziny zegarowe dla każdej klasy. W tym czasie dzieci tworzą projekty, dyskutowały o kulturze ludowej, poznawały sposoby wykorzystania kultury ludowej we współczesnej sztuce. Zajęcia uczyły kreatywności i bardzo podobały się naszym uczniom czego efektem było wiele nowych pomysłów.

 ZDJĘCIA 


SZKOLNY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Samorząd Uczniowski przygotował krótką historię tego radosnego święta. a uczniowie kl. I umilili apel "misiowymi piosenkami". Pluszowy miś miał w tym dniu magiczną moc, chronił przed złą oceną. 

AB 


 ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA W PRZEDSZKOLU

  25 listopada to Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji uczniowie kl. III odwiedzili grupę 3 i 4 – latków. Zarówno trzecioklasiści, jak i maluszki, przynieśli w tym dniu swoje ulubione misie. Na spotkanie uczniowie kl. III  przygotowali się wyjątkowo. Były piosenki i zabawy ruchowe o misiach. Dzieci poznały historię tego święta i wszystkie misie z bajek, filmów, książek. Odbyły się też konkursy sprawnościowe z misiami w roli głównej. Na koniec spotkania maluszki z pomocą starszych kolegów i pań wykonały z kółek metodą orgiami- bohatera tego dnia, czyli misia. Za wspaniałą pracę i zabawę wszystkie dzieci zostały nagrodzone słodkościami. Maluszki otrzymały też prezenty: chłopcy – samochód, dziewczynki- lalki i ubranka dla nich. Spotkanie przygotowała  p. Barbara Muniak  z pomocą p. Moniki Lwowskiej i pań pracujących   w oddziale 3 i 4-latków.

BM

ZDJĘCIA


GMINNE ZAWODY W PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW I DZIEWCZĄT

W dniach 24 i 25 listopada b.r. na obiektach sportowych Zespołu Szkół w Przecławiu odbyły się finały gminne w mini piłce ręcznej dziewcząt i chłopców. Zespoły nasze zajęły miejsca: III - chłopcy i II - dziewczęta. W zawodach udział wzięli:

chłopcy: Szymon Siedlecki, Rafał Wilk, Karol Gazda, Hubert Partyka, Patryk Sędłak, Bartłomiej Bogdan, Marcin Kozak, Filip Opiela, Kacper Lasek, Hubert Gawryś, Maksymilian Najuch. 

dziewczęta: Natalia Ziomek, Izabela Gawryś, Julia Wrażeń, Monika Posłuszny, Aneta Wiśniewska, Dominika Kruk, Karolina Machała, Julia Zych, Amelia Knap, Małgorzata Ochab, Patrycja Sobuś.

Opiekunami zespołu byli: Anna Basara i Mirosław Basara. 

MB AB


PARAFIALNY KONKURS PLASTYCZNO - LITERACKI POD HASŁEM ,,BYĆ MIŁOSIERNYM…. CO TO ZNACZY DZISIAJ ?” 

19 listopada w kościele W.N.M.P.  w Przecławiu odbyło się rozstrzygnięcie Parafialnego Konkursu Plastyczno- Literackiego pt. „Być miłosiernym….co to znaczy dzisiaj?”. Został on zorganizowany z okazji peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach: plastyczny- kl.-0-III oraz literackiej klasy IV-VI. Wzięli w nim udział wszyscy chętni uczniowie z naszej parafii. Wśród laureatów konkursu znaleźli się uczniowie naszej szkoły: W konkursie plastycznym: II miejsce zdobyła Roksana Kopera ( kl. II ). Wyróżnienia otrzymali: Julianna Kopala – kl. I a, Zofia Papierz – kl. II, Adrian Kużdżał i Piotr Żmuda – kl. III. W grupie uczniów starszych: II miejsce zdobyła Alicja Żmuda- kl. V, a wyróżnienie przypadło dla Dominiki Bąby- kl. IV. Uczniowie otrzymali cenne nagrody wręczone przez proboszcza , ufundowane przez Parafię Przecław.

BM


WYCIECZKA SZKOLNA DO "KULKOLANDII"

Zdjęcia


AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

 7 listopada 2014 roku w Szkoły Podstawowej w Tuszymie odbyła się piękna patriotyczna uroczystość związana z obchodami Święta Niepodległości. W tym dniu wszyscy uczniowie przyszli w strojach galowych i przynieśli ze sobą własnoręcznie zrobione biało-czerwone flagi. Akademia rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu państwowego. Na program złożyły się wiersze i pieśni patriotyczne mówiące o czasach niewoli, powstaniach narodowych, a także bohaterach, którzy przyczynili się do odzyskania niepodległości. Uczniowie mieli okazję poznać pierwszą wersję Mazurka Dąbrowskiego, obejrzeli prezentację związaną z latami niewoli narodowej, usłyszeli pieśni legionowe. Na zakończenie uczniowie klasy I b zatańczyli poloneza i zaprosili wszystkich uczniów i nauczycieli do tańca. Po występie dzieci głos zabrał pan dyrektor Mirosław Basara, który przypomniał o wadze tego święta, zachęcił uczniów do wywieszania flagi narodowej oraz wspólnego świętowania. Akademię przygotowali uczniowie klasy II i IV pod opieką pań: Magdaleny Wieczerzak, Marii Sajdak, Lucyny Szczutko i Jadwigi Brożyny. Nad oprawą techniczną czuwał pan Marian Sajdak.

 ZDJĘCIA


PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

6 listopada 2014 r. w najmłodszych oddziałach naszej szkoły odbyła się tradycyjna uroczystość Pasowania dzieci na Przedszkolaka.

ZDJĘCIA  


 PAMIĘTAMY O TYCH, KTÓRZY ODESZLI

Uczniowie naszej szkoły w przeddzień Święta Zmarłych odwiedzili cmentarz wojenny nr 500 położony na pograniczu sołectw Tuszymy i Białego Boru. Wszyscy z zapałem przystąpili  do usuwania z terenu cmentarza opadłych liści i gałęzi. Uporządkowano mogiły. Złożono wiązanki, zapalono znicze i odmówiono modlitwę za leżących na cmentarzu żołnierzy. Opiekunami uczniów byli: Pani Anna Basara i ks. Mateusz Świstak.

MB 


MIĘDZYNARODOWE ŚWIĘTO BIBLIOTEK SZKOLNYCH 

 „Czytanie to odnajdywanie
własnych bogactw 
i własnych możliwości
przy pomocy cudzych słów” 
                      /Jarosław Iwaszkiewicz/

 W październiku obchodziliśmy w naszej szkole Święto Biblioteki Szkolnej. Informowały o tym okolicznościowe gazetki na korytarzu szkolnym i w bibliotece. W tym czasie wszyscy odbyły się konkursy plastyczne i czytelnicze, a wszyscy odwiedzający bibliotekę szkolna byli obdarowywani słodyczami.

Celem akcji było przybliżenie uczniom biblioteki jako miejsca szczególnego, gdzie można rozwijać swoje zainteresowania czytelnicze, spotkać się ze znajomymi i wymieniać poglądy na temat przeczytanych książek.

MW


SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY

W ramach obchodów Święta Biblioteki Szkolnej odbył się konkurs plastyczny dla uczniów klas I – VI pt. „Ilustracja do mojej ulubionej książki”. W konkursie wzięło udział 57 uczniów, a z ich prac powstała wystawa na korytarzu szkolnym. Wszystkie prace były ciekawe, ale jury postanowiło nagrodzić trzech autorów prac w każdej klasie.

Oto autorzy nagrodzonych prac:

kl. Ia: Hubert Kusek – „Jaś i Małgosia”, Nicola Szlachetka – „My little Pony”, Gabriela Piechota – „Calineczka”.

kl. Ib: Dominika Torba – „Kubuś Puchatek”, Dawid Rusin – „Kosmos”, Maja Kluk – „Mój sekretny jednorożec”.

kl. II: Paweł Siedlecki – „O Grzesiu i jego cioci”, Kacper Kopera – „Brzydkie kaczatko”, Jakub Matera – „Bolek i Lolek”.

kl. III: Filip Dziadzio – „Pani Pajakowa i przyjaciele”, Aleksandra Magda – „Czerwony Kapturek”, Michał Gazda – „O psie, który jeździł koleja”.

kl. IV: Katarzyna Patyk – „Dziewczynka z Szóstego Księżyca”, Marlena Ozimek – „Calineczka”, Dawid Hebla.

kl. V: Małgorzata Schab – „Lew, czarownica i stara szafa”, Julita Kopacz – „ Chłopcy z Placu Broni”, Wiktoria Grabiec – „Ania z Zielonego Wzgórza”.

W konkursie wzięli udział także uczniowie ze Szkoły Filialnej w Biały Borze:

kl. II: Krzysztof Zieliński – „Franklin”, Wiktor Halisz – „Pinokio”.

kl. III: Emilia Helowicz – „O psie, który jeździł koleja”.


PIERWSZAKI W BIBLIOTECE

W październiku odbyły się pierwsze spotkania z biblioteka szkolna uczniów klas Ia i Ib. Na lekcjach bibliotecznych najmłodsi czytelnicy poznali rozmieszczenie zbiorów w bibliotece, zasady wypożyczania i poszanowania książek. W trakcie zajęć pierwszoklasiści rozwiązywali zagadki, brali udział w konkursach nt. bohaterów bajek literackich i telewizyjnych. Uczniowie wypożyczyli swoje pierwsze książki oraz otrzymali zakładki do książek i słodkości. Zajęcia przeprowadziły: p. Barbara Muniak, p. Małgorzata Wszołek.

 MW


KONKURS CZYTELNICZY

W naszej szkole odbywa się też konkurs na najlepiej czytająca klasę i najlepszego czytelnika. W październiku najlepiej czytajaca klasa była klasa Ib, której uczniowie przeczytali 52 książki. Najlepszym czytelnikiem okazała się uczennica tejże klasy Gabriela Patera, która przeczytała 11 książeczek. Konkurs trwa do końca maja i zostanie rozstrzygnięty do 15 czerwca 2015 roku. Na najlepszych czytelników czekają nagrody. Zachęcamy wszystkich do odwiedzania biblioteki i czytania.

                                                                                    „ Książki to okno na świat, 

                                                                              to promień słońca, który rozświeca

                                                                                              ciemne noce,

                                                                       to najlepszy doradca we wszystkich sprawach”

                                                                                                                    /Stanisław Lem/

MW


APEL Z OKAZJI WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

  30 października odbył się w naszej szkole apel z okazji zbliżających się Wszystkich Świętych. Uczniowie w montażu słowno- muzycznym przypomnieli znaczenie tego święta i Zaduszek. Uświadomili zebranym, że Wszystkich  Świętych i Zaduszki to nie tylko pamięć o zmarłych z naszych rodzin, ale również pamięć o tych, którzy polegli w obronie ojczyzny, pamięć o samotnych, żołnierskich mogiłach. Apel przygotowali uczniowie kl. VI i III pod kierunkiem pań: Małgorzaty Wszołek i Barbary Muniak.


WYJAZD DO MIELCA

  29 października uczniowie kl. I – III pojechali do Mielca, aby obejrzeć spektakl teatralny pt. ,, Baśnie z czterech stron świata”. Dzieci, za sprawą aktorów,  przeżywały przygody tajemniczego  Czarodzieja Roendera, Rybaka i  jego chciwej żony, zakochanej Syrenki, sprytnego Janka i pewnego chłopca o imieniu Aladyn, który miał w swoim życiu mnóstwo szczęścia. Uczniowie byli bardzo zadowoleni ze spektaklu i podziwiali piękną scenografię, stroje i oczywiście grę aktorów. Opiekę sprawowały panie: Barbara Kopacz, Jolanta Borys, Agata Borkowska – Gazda, Ewa Jaworska- Markulis, Maria Sajdak, Maria Ozimek, Barbara Muniak.

BM


PASOWANIE NA UCZNIA

W dniu 29.10.2014r. uczniowie obu klas pierwszych naszej szkoły zostali uroczyście pasowani na ucznia Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Zdjęcia klasa 1a                Zdjęcia klasa 1b  


WARSZTATY RECYKLINGOWE

24 października w Samorządowym Domu Kultury w Tuszymie uczniowie kl. III wzięli udział w nietypowych warsztatach. Dzieci z przyniesionych kubków po kefirze, śmietanie, rolek po ręcznikach, papierze toaletowym, pudełek , itp. wykonywali ulubione zwierzątko – słonia, żyrafę, dinozaura, świnkę, krokodyla, lemura. Przy użyciu taśmy malarskiej i tych rzeczy, czyli śmieci powstały postacie zwierząt. Wykonane od początku do końca samodzielnie przez wszystkich uczestników warsztatów pod okiem studentki p. Magdaleny Brzozowskiej.

 Wszystkie konstrukcje zwierząt zostały następnie oklejone masą papierową. Po wyschnięciu,  dzieci pomalowały zwierzątka.  Wszystkie prace znalazły się na wystawie na korytarzu szkolnym.  Nad tymi czynnościami opiekę sprawowała wychowawczyni pani Barbara Muniak.

BM

ZDJĘCIA 


III PRZEGLĄD RECYTATORSKI GMINY PRZECŁAW ,, JESIENNE SPOTKANIA RECYTATORSKIE”

  23 października w Samorządowym Domu Kultury w Tuszymie odbył się III Przegląd Recytatorski Gminy Przecław pod nazwą ,, Jesienne spotkania recytatorskie”.  Naszą szkołę reprezentowali: w kategorii klas młodszych – Julia Występek, Julia Kozioł, Aleksandra Magda ( kl. III), Jakub Matera i Weronika Gałda ( kl. II ). W kategorii klas starszych –  Julita Kopacz, Alicja Żmuda ( kl. V), Milena Sajdak, Marcelina Surman, Amelia Knap ( kl. VI ) Jury za piękną recytację jesiennej poezji szczególnie wyróżniła  Aleksandrę Magdę, Weronikę Gałdę i Milenę Sajdak. Wszyscy uczestnicy przeglądu otrzymali od organizatorów upominki i dyplomy. Do przeglądu uczniów przygotowały panie:  Barbara Muniak, Maria Sajdak, Lucyna Szczutko.

BM


WYCIECZKA KLASY IV I V DO KRAKOWA

17 października uczniowie klasy IV i V uczestniczyli w szkolnej wycieczce do Krakowa. W programie wyjazdu zaplanowano zwiedzanie Podziemi Rynku i wystawy "Śladami europejskiej kultury Krakowa", spacer po Starym Runku. po dawce wrażeń historyczno - kulturalnych uczniowie wypoczeli na basenach Parku Wodnego. Opiekunami wycieczki były Panie: Lucyna Szczutko, Anna Basara, Magdalena Wieczerzak i Bożena Buziak.

AB 


ZDROWE KANAPKI

   15 października uczniowie kl. III pod kierunkiem swojej wychowawczyni pani Barbary Muniak robili kanapki. Wykorzystali do nich pieczywo oraz sezonowe warzywa. Przy tej okazji została przypomniana piramida zdrowia. Dzieci uważały, aby na kanapkach nie kłaść warzyw, które się ,, nie lubią” ( ogórka i pomidora, sera i wędliny). Każdy starał się,  aby jego kanapki nie tylko były smaczne, ale też kolorowe i zdrowe. Po skończonej pracy trzecioklasiści poczęstowali kanapkami dzieci z oddziału 3 i 4- latków,  nauczycieli i siebie  nawzajem. To było wspaniałe,  pyszne, a zwłaszcza zdrowe drugie śniadanie.


Sałatka owocowa w klasie Ib

7 października uczniowie klasy Ib pod kierunkiem p. Barbary Kopacz robili zdrowe sałatki owocowe. Wykonywali je wg przepisu z podręcznika lub własnego, z wykorzystaniem owoców sezonowych i tych, które lubią. Przy tej niełatwej dla pierwszaków pracy pomagała dzieciom także mama jednego z uczniów, p. Monika Lwowska. Uczniowie wykonali bardzo kolorową, zdrową i smaczną przekąskę, którą wspólnie skonsumowali.


OTWARCIE KOMPLEKSU REHABILITACYJNO - WYPOCZYNKOWEGO PRZY SZKOLE W TUSZYMIE

7 października 2014 r. odbyło się uroczyste otwarcie przyszkolnego placu rehabilitacyjno - wypoczynkowego. W uroczystości uczestniczyła cała społeczność szkolna oraz goście w osobach: Poseł na Sejm RP Zbigniew Chmielowiec, przedstawiciel Podkarpackiego Urzędu Marszłkowskiego Jan Bury, Burmistrz Przecławia Ryszard Wolanin, Przewodniczący Rady Miejskiej w Przecławiu Zenon Krawczyk wraz z radnymi gminnymi, skarbnik Gminy Przecław Joanna Krzempek, dyrektorzy wydziałów UM w Przecławiu, Kierownik Biura LGD PROWENT Andrzej Kałuża, dyrektorzy i prezesi instytucji działających na terenie Gminy Przecław. Gości przywitali dyrektorzy Szkoły Podstawowej w Tuszymie Mirosław Basara i Barbara Kopacz. Gospodarz Gminy Burmistrz Ryszard Wolanin przedstawił zebranym okoliczności powstania placu rehabilitacyjno - ruchowego przy szkole w Tuszymie, to dzięki środkom zewnętrznym pochodzącym m.in. z LGD PROWENT i środków z budżetu gminy powstałe place służą całej społeczności. Poseł Zbigniew Chmielowiec i Jan Bury podkreślili, że są pod wielkim wrażeniem inwestycji, które powstały przy szkole, a które świadczą o dbałości władz gminy o zdrowie i kształcenie młodych pokoleń już od etapu przedszkolnego oraz troski o kulturę fizyczną mieszkańców sołectwa i gminy. Uroczystość uświetnił występ zespołu dziewcząt i chłopców pod opieką Anny Basary. Dyrekcja wręczyła uczniom nagrody za udział w konkursie plastycznym "plac moich marzeń". Na pamiątkę uroczystości, reprodukcje najlepszych prac plastycznych zostały wręczone władzom i zaproszonym gościom. Po wygłoszeniu przez Burmistrza Ryszarda Wolanina słów "Plac rehabilitacyjno - wypoczynkowy przy Szkole Podstawowej w Tuszymie uważam za otwarty" wszystkie dzieci i osoby dorosłe skorzystały z placu zabaw i urządzeń rahabilitacyjnych.

Dziękujemy Wydziałowi Promocji UM w Przecławiu i SDK w Tuszymie za pomoc w przygotowaniu uroczystości.

MB

zdjęcia 


FINAŁ POWIATOWY W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

W dniu 6 października 2014 r. reprezentacja naszej szkoły wystąpiła w zawodach powiatowych w biegach przełajowych. Skład reprezentacji: Weronika Adamska, Natalia Ziomek, Izabela Gawryś, Karol Gazda, Rafał Wilk, Sebastian Wojtaszek, Gabriela Rzeszutek,  Łukasz Pacholczak, Dawid Hebda.

MB 


APEL Z OKAZJI 70 ROCZNICY POWSTANIA WARSZAWSKIEGO

2 października 2014 r.  uczniowie naszej szkoły spotkali się na apelu z okazji 70 rocznicy powstania warszawskiego. Uczniowie szóstej klasy pod  kierunkiem pani Magdaleny Wieczerzak przygotowali program artystyczny, który przybliżył historię, poezję oraz piosenki powstańcze. Zaprezentowany został także film : „Powstańcza poczta”.

ZDJĘCIA


"GÓRA KARTEK DLA PATI"

Zarząd Samorządu Uczniowskiego podjął inicjatywę przyłączenia się do akcji OREW "Góra kartek dla Pati". Dziewczynka od dwóch lat choruje na encefalopatię padaczkową. 5 października obchodziła 11 urodziny i z tej okazji chętni uczniowie naszej szkoły obdarowali dzielną Patrycję kartkami urodzinowymi ze słowami wsparcia. Miłym gestem było dołączenie do życzeń pluszowych maskotek.

AB


FINAŁ WOJEWÓDZKI W LEKKIEJ ATLETYCE

29 września 2014 r . w Rzeszowie odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w lekkiej atletyce. Naszą gminę i powiat reprezentował uczennica klasy VI naszej szkoły Amelia KNAP. W swojej konkurencji rzutu piłką palantową zajęła 26 miejsce. Gratulujemy Amelii udanego startu.

MB


MISTRZOSTWA POWIATU MIELECKIEGO W LEKKIEJ ATLETYCE

W dniu 22 września b.r. na stadionie miejskim w Mielcu w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej odbyły się mistrzostwa powiatu mieleckiego w lekkiej atletyce. Reprezentacja naszej szkoły wystąpiła w składzie: Aneta Wiśniewska, Martyna Kopacz, Amelia Knap, Monika Pszeniczna, Wiktoria Kościelna, Rafał Wilk, Karol Gazda i Wojciech Świderski. Srebrną medalistką w rzucie piłeczką palantową została Amelia Knap, brązową medalistką w skoku wzwyż została Wiktoria Kościelna. Bardzo dobry występ zanotował Rafał Wilk, który w finale biegu na 60 m był czwarty. Gratulujemy naszym uczniom dobrego występu. Amelia Knap wystąpi wraz z reprezentacją powiatu mieleckiego w zawodach wojewódzkich w Rzeszowie w dniu 30 września. Życzymy powodzenia. Opiekunem uczniów jest pani Anna Basara. 

MB 

zdjęcia


TURNIEJ ORLIKA

16 września b.r. na Orliku w w Tuszymie odbył się turniej o Puchar Premiera Donalda Tuska chłopców klas V i młodszych. Naszą szkołę reprezentowali: Bartłomiej Bogdan, Kacper Kozak, Hubert Partyka, Wojciech Świderski, Maciej Piechota, Maksymilian Najuch, Patryk Sędłak, Mikołaj Majka, Michał Muniak i Dominik Paszko. W turnieju wystąpiły zespoły ze szkół w Przecławiu, Łączkach Brzeskich, Kiełkowa, Rzemienia i Dobrynina. Nasi chłopcy zwycięsko przeszli eliminacje grupowe i w finale pokonali szkołę w Przecławiu. Gratulujemy chłopcom świetnej gry i odniesienia sukcesu w kolejnym turnieju, który odbędzie się w Mielcu.

 MB

 zdjęcia  


UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

1 września 2014 r. o godz. 9.00 odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015. Oficjalną część uroczystości rozpoczęła się  od wprowadzenie sztandaru szkoły i odśpiewanie hymnu państwowego. Zebranych uczniów, nauczycieli i rodziców przywitali dyrektorzy szkoły pan Mirosław Basara i pani Barbara Kopacz. Szczególnie serdecznie dyrekcja przywitała dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I, którzy pierwszy raz przekroczyli progi naszej szkoły. Dyrekcja życzyła nauczycielom i rodzicom wytrwałości i cierpliwości, zaś uczniom samych sukcesów i jak najlepszych ocen, Po części oficjalnej odbyły się spotkania z wychowawcami klas i oddziałów. 

MB

ZDJĘCIA